KÜÇÜKKÖY BELEDİYESİ GECE İLAÇLAMA ÇALIŞMALARINA BA 09/06/2013

KÜÇÜKKÖY BELEDİYESİ GECE İLAÇLAMA ÇALIŞMALARINA BA
wonasis_otel_mersin.jpg

Küçükköy Belediyesi tarafından açık alanda yürütülen sivrisinek larvalarıyla mücadele çalışmalarına ilave olarak yetişkin sivrisinek ilaçlama çalışmaları da tüm Belde genelinde başladı.

Küçükköy Belediyesi tarafından açık alanda yürütülen sivrisinek larvalarıyla mücadele çalışmalarına ilave olarak yetişkin sivrisinek ilaçlama çalışmaları da tüm Belde genelinde başladı. Sivrisinek ilaçlama çalışmaları yağmursuz ve rüzgârsız havalarda akşam saatlerinde Küçükköy Belediyesi ilaçlama arabalarına yerleştirilen ULV cihazlarıyla beldedeki her noktaya ulaşıyor. 

Kış ayları boyunca larva mücadelesi, logar içleri ve durgun sularda tablet ve sisleme yöntemiyle mücadele edilmişti.

Üreme alanlarının yok edilmesine yönelik bu çalışmalarda başarılı sonuçlar alınmasına rağmen yağmur ve hava şartları çalışmaları olumsuz yönde etkiledi. Buna Rağmen Küçükköy Belediyesi Veteriner Hekim Murat Altaş tarafından yürütülen ilaçlama çalışmalarında, yıllardan beri sorun olan sivrisinek mücadelesinde önemli adımlar atılarak yaz sezonuna sivrisinek probleminin ortadan kalkmasını hedefliyor.

Veteriner Hekim Murat Altaş; “Sivrisinekler yumurtasını nemin ve suyun bol olduğu kısımlara bırakırlar. Sivrisinekler özelikle bataklık, atık sular, dere yatağı, havuz kenarları, nemli ortamlar, hayvan gübreliği ve su kenarları gibi yerlere çokça yumurta bırakırlar. Kış ayları boyunca sürekli ilaçlamada bulunduğumuz bu yerlerde sivrisineğin kaynağını yani bu yumurta bırakma alanlarını tespit edip uygun ilaçlarla ilaçlama çalışmalarımız oldu. Havaların ısınmasıyla birlikte saklanan Sivrisineklerin yok edilmesi için Sisleme yöntemiyle sıvı durumda olan ilaçlamamızı canlıların aktif olduğu akşam saatlerinde yapmaktayız.”dedi.

 

Facebook Yorumları